Δευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2011

αποτελέσματα και βαθμολογία 11ης αγωνιστικής

Α.Σ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ        0-0
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΑΡΕΦΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ 1-0
ΠΑΟ ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ-ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ               1-0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΒΙΩΝ-ΝΙΚΗ ΑΞΟΥ                3-0
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ-Μ. ΑΛΕ/ΔΡΟΣ Ν. ΜΥΛΟΤΟΠΟΥ5-1
Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΛΑΣ-ΑΡΗΣ Π ΗΛΙΑ        3-2
ΔΟΞΑ ΜΑΝΔΑΛΟΥ-ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ                     0-1
ΠΑΟΚ ΔΥΤΙΚΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ1-3


ομάδες
βαθμοί
ρεπο
γκολ
N/I/H
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ
28

31-11
9-1-1
Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
23
ν
23-10 
7-2-1 
ΔΟΞΑ ΜΑΝΔΑΛΟΥ
22
ν
31-18 
7-1-2 
ΜΕΓΑΣ ΑΛ/ΝΔΡΟΣΝ ΜΥΛΟΤΟΠΟΥ
22

34-14
7-1-3
Α.Σ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
21
ν
14-7 
6-3-1 





ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΒΙΩΝ
20

21-7 
6-2-3 
ΑΡΗΣ Π ΗΛΙΑ
19
ν
25-11
6-1-3
ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ
14
ν
13-15
3-5-2
ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ
13
ν
18-20 
4-1-5 





ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ
11

17-22
2-5-4
ΝΙΚΗ ΑΞΟΥ
11

13-29
3-2-6 
ΠΑΟΚ ΔΥΤΙΚΟΥ
10
ν
12-23 
3-1-6 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΑΡΕΦΙΟΥ
9

14-23 
3-0-8 





ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ
8
ν
8-18 
2-2-6 
ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ
7
ν
12-21 
2-1-8
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ
6
ν
7-26 
2-0-8 
ΠΑΟ ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ
5
ν
11-29 
1-2-7 

-          Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων ομάδων καλύτερη θέση στο βαθμολογικό πίνακα καταλαμβάνει η ομάδα που έχει καλύτερο συντελεστή στους μεταξύ τους αγώνες(άρθρο 20 του Κ.Α.Π.). Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να παρουσιαστεί αυτόματα (ηλεκτρονικά) στην άνω βαθμολογία.
            Οι ομάδες των θέσεων 1-5 συμμετέχουν στα play offs
                   Οι ομάδες των θέσεων 10-13 συμμετέχουν στα play out
                   Οι ομάδες των θέσεων 14-17 υποβιβάζονται στην Α΄ κατηγορία     
Διαβάστε τη συνέχεια »

Κυριακή, 30 Οκτωβρίου 2011

Δεν ήθελε η μπάλα …..Εδεσσαϊκός –Εξαπλάτανος 0-0



Ο Εδεσσαϊκός έχασε ευκαιρίες που δεν χάνονται, είχε δοκάρι, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Εξαπλάτανο μένοντας στο 0-0.
Άντε τώρα να εξηγήσεις πώς ένα ματς που ήταν φτιαγμένο για πολλά γκολ έληξε τελικά 0-0, και πως να βρεις ένα ασφαλές επιχείρημα για να πείσεις τι φταίει που ο Εδεσσαϊκός δεν έφυγε νικητής.
Εκ του αποτελέσματος, βέβαια, αποδεικνύεται πως αν ο Ρέτζια είχε σημειώσει στο 1΄μόλις λεπτό το γκολ που δεν χανόταν, αν το σουτ του Τσόρμπα στο γάμα, η κεφαλιά του Καπαγιάρογλου, αν, αν, αν, πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά.
Ήρθε στο τέλος  και εκείνο το... "πικρό" δοκάρι με τον Βοτάρη στο 92΄, για να μείνει τελικά ο ένας βαθμός στο σακούλι αντί για τους τρεις που «κανονικά» θα έπρεπε να καρπωθεί.
Το «αν» έμεινε τελικά και δυστυχώς με το... «αν», δεν γράφεις ιστορία.
Τον βαθμό της ισοπαλίας, τον πανηγύρισαν δεόντως, οι φιλοξενούμενοι που έκαναν ότι μπορούσαν για να πάρουν βαθμό μέσα σε αθλητικά πλαίσια και μπράβο τους .
η σύνθεση του Εδεσσαικού
Πασχαλίδης, Ιωσηφίδης, Τεκελίδης, Ουζούνης, Τσάβο (46΄Τσόρμπας Ευθ.), Βοτάρης, Παπαγεωργίου (46΄Καπαγιάρογλου), Γκίνης, Λούσης (65΄Γκόγκος), Λαφαζανίδης, Ρέτζια.
Διαβάστε τη συνέχεια »

Αποτελέσματα Σαββάτου 29/10/2011 & αγώνες Κυριακής 30-10


Σε ομάδα των εκπλήξεων θετικών  ή αρνητικών εξελίσσεται η ομάδα του Δυτικού και ενώ την προηγούμενη αγωνιστική κατάφερε να κερδίσει εκτός έδρας την πρωτοπόρο ομάδα του Μανδάλου, εχθές μέσα στο Δυτικό έχασε από τους Γαλατάδες με 1-3.
Αξιοσημείωτο των χθεσινών παιχνιδιών, η νίκη της Πέλλας στο ντέρμπυ με τον Προφήτη που ενώ προηγήθηκε 2 φορές (0-1& 1-2), δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα.
τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου είναι τα παρακάτω :

ΓΑΡΕΦΙ-ΑΨΑΛΟΣ 1-0

ΚΑΛΥΒΙΑ-ΑΞΟΣ 3-0

ΠΕΛΛΑ-ΠΡ. ΗΛΙΑΣ 3-2

ΔΥΤΙΚΟ-ΓΑΛΑΤΑΔΕΣ 1-3

Σήμερα Κυριακή το πρόγραμμα της 12ης  αγωνιστικής συμπληρώνεται με τους παρακάτω αγώνες:


ΕΔΕΣΣΑΣ 15.00.ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΣ

ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ. 15.00. ΦΙΛΩΤΕΙΑ – ΡΙΖΑΡΙ

ΑΡΙΔΑΙΑΣ 15.00.ΑΛΜΩΠΟΣ - Ν.ΜΥΛΟΤΟΠΟΣ

ΜΑΝΔΑΛΟΥ.15.00 ΜΑΝΔΑΛΟ – ΚΑΛΗ.

ΡΕΠΟ: ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ
Διαβάστε τη συνέχεια »

Παρασκευή, 28 Οκτωβρίου 2011

Καταρτίστηκαν οι όμιλοι Δ΄ Εθνικής


Με δεδομένες τις εκκρεμότητες που προβληματίζουν την Δικαιοσύνη, η Επιτροπή Δ’ Εθνικής προχώρησε την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου στον καταρτισμό των δέκα ομίλων της κατηγορίας για την περίοδο 2011-12. Ηρακλής, Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα λόγω εκκρεμοδικίας δεν δήλωσαν ακόμη συμμετοχή, ωστόσο μετά από αίτημα του «Γηραιού», δόθηκε παράταση ως το Σάββατο 15/10,προκειμένου να το αποφασίσουν. 
Συμμετοχή δεν δήλωσε ούτε ο Εορδαϊκός, ο οποίος οδεύει προς διάλυση. Παράλληλα, υπάρχει αναμονή για τον Παναιγιάλειο, ο οποίος έχει προσφύγει στο Διαιτητικό Δικαστήριο, προκειμένου να παραμείνει στη Football League 2, και η εκδίκαση της υπόθεσής του, έχει προγραμματιστεί για τις 18/10. Η Επιτροπή αποφάσισε να του… κρατήσει θέση στον 6ο όμιλο, και να τον συμπεριλάβει στην κλήρωση ως ομάδα Α, εάν δεν έχει βγει έως τότε απόφαση.
Παράλληλα, επειδή οι ομάδες που υποβιβάστηκαν έχουν πολλά χρέη προς την Ομοσπονδία που πρέπει να καταβάλλουν άμεσα, αναμένεται να ληφθεί απόφαση για το πώς θα γίνει αυτό στο επόμενο ΔΣ της ΕΠΟ τις επόμενες ημέρες. Η μόνη διαφορά σε σχέση με τους περσινούς ομίλους, στους οποίους έχουν συμπεριληφθεί και οι Ηρακλής, Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα, είναι στον 4ο και τον 5ο όμιλο. Επειδή ο 5ος είχε μείνει με μόλις 11 ομάδες, αποφασίστηκε, με τη σύμφωνη γνώμη της ΕΠΣ Τρικάλων, να μετακινηθούν οι Θύελλα Πετρωτού και Τρίκαλα από τον 4ο όμιλο στον 5ο όμιλο.
Ο καταρτισμός των ομίλων έχει ως εξής:
1ος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ: Έβρος Σουφλίου, Α.Ε. Νέας Χηλής.
ΕΠΣ ΡΟΔΟΠΗΣ: Ελπίδα Σαππών, Αετός Αρριανών.
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ορφέας Ξάνθης, Α. Ε. Ποντίων Ευμοίρου.
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Α. Ε. Πιερέων 2004, Ορφέας Ελευθερούπολης, Άρης Ακροπόταμου, Καβάλα.
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ: Προσοτσάνη, Α. Ε. Αμπελοκήπων.
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Μ. Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης, Εθνικός Σιδηροκάστρου.
2ος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Απόλλων Αρναίας, Διγενής Λακκώματος
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: Οδυσσέας Κορδελιού, Εθνικός Σοχού, Καμπανιακός, Αχιλλέας Τριανδρίας, Ολυμπιακός Κυμίνων, Δόξα Πενταλόφου, Μακεδονικός, Ηρακλής.
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Α. Ο. Κιλκισιακός, Δόξα Χέρσου, Εθνικός Ν. Αγιονερίου.
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: ΠΑΟΚ Γιαννιτσών.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)
ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Νίκη Αγκαθιάς, Λευκάδια, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας.
ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: Ακαδημία Πλαταμώνα.
ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Κοζάνη, Εθνικός Βατερού, Α. Ε. Περδίκκα.
ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Πυρσός Γρεβενών, Γρεβενά Αεράτα.
ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ: Ακρίτας Αχλάδας.
ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: ΑΓΣ Καστοριάς, Α. Ο. Κάστωρ, Αστραπή Μεσοποταμιάς.
4ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)
ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Πυργετός, Ελασσόνα, Αμπελωνιακός.
ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: ΑΟ Καρδίτσας, Μουζάκι, Ταυρωπός, Αναγέννηση Καρδίτσας.
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Πύρασος, ΓΣ Αλμυρού, Ολυμπιακός Βόλου.
ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Αγρότης Λιανοκλαδίου, Καμένα Βούρλα.
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: ΑΠΟΚ Βελούχι.
5ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)
ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Όλυμπος Κέρκυρας, Κασσιώπη.
ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ: Θεσπρωτός.
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: Πίνδος Κόνιτσας.
ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Οδυσσέας Νυδρίου, Πρέβεζα, Εθνικός Φιλιππιάδας.
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ: Φιλοθέη Άρτας, Ομόνοια Πέτρας
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: ΑΕ Μεσολόγγι, Αμφίλοχος.
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Θύελλα Πετρωτού, Τρίκαλα.
6ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)
ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ: Εικοσιμία.
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Τσιλιβή.
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Ατρόμητος Λάππα, Αχαϊκή, Τριταιϊκός, Διαγόρας Βραχνέικων, Θύελλα Πατρών, Παναιγιάλειος.
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: Αστέρας Αμαλιάδας, ΠΦΟ Πανόπουλου.
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εράνη Φιλιατρών, Πάμισος.
ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Ολυμπιακός Γυθείου.
7ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)
ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ: Βρασιές.
ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ: Ενωση Μιδέας, Παναργειακός, Πόρος, Ερμής Ερμιονίδας.
ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ: Ατρόμητος Χιλιομοδίου, Κόρινθος.
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Λουκίσια, Χαλκίδα, Κύμη.
ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ: Θήβα, Δάφνη Ερυθρών, Ένωση Άσπρα Σπίτια.
ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Μανδραϊκός, Ασπρόπυργος.
8ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ελπιδοφόρος, Αιγάλεω, Φωστήρας, Αγιαξ Ταύρου, Νέα Ιωνία, ΑΟ Περιστερίου, Αγία Παρασκευή, Τράχωνες, Μελίσσια, Ηλιούπολη.
ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: ΑΕ Κως, Ρόδος
ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ: Μύκονος, Πανναξιακός
ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ: Καρλόβασι
9ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κερατσίνι, Ατρόμητος Πειραιά, Ελλάς Ποντίων, Ολυμπιάδα, Αίας Σαλαμίνας, Εθνικός, Ιωνικός.
ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Τριγλία Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων, Κορωπί, Ολυμπιακός Λαυρίου, Αχαρναϊκός, Κυανούς Αστέρας Βάρης.
ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ: Αιολικός.
ΕΠΣ ΧΙΟΥ: ΑΕ Μικρασιατική.
10ος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)
ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: Μινώταυρος
ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Επισκοπή, Ρέθυμνο, Ασή Γωνιά
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΠΑΟ Κρουσσώνα, Γιούχτας, Ατσαλένιος, Ασίτες, Ηρόδοτος, Πατούχας, Ολυμπιακός Χερσονήσου, Ζαρός
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: Άγιος Νικόλαος, Αναγέννηση Ιεράπετρας
Απορρίφθηκε το αίτημα των δευτεραθλητών
Αρνητική ήταν η απάντηση της Επιτροπής Δ’ Εθνικής στο αίτημα που κατέθεσαν οι δευτεραθλητές της κατηγορίας για άνοδο στη Football League 2.
Οι ομάδες που κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στον όμιλό τους στη Δ’ Εθνική την περασμένη περίοδο, κατέθεσαν αίτημα να ανέβουν στη Football League 2, η οποία έχει πολλά κενά, λόγω της σωρείας υποβιβασμών συλλόγων στη Δ’ Εθνική. Ωστόσο, υπάρχει απόφαση του ΔΣ της ΕΠΟ από τις 20/05/2011 με αριθμό πρακτικών 34, η οποία δεν επιτρέπει κάτι τέτοιο. Έτσι, το αίτημα των συλλόγων, το οποίο υποστήριζαν και οι ΕΠΣ Ηλείας, Μακεδονίας και Αθηνών, απορρίφθηκε.
Παράλληλα, προς απόρριψη οδεύει και το αίτημα συμμετοχής στο πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής του Ναυπακτιακού Αστέρα, τη στιγμή που έχει δηλώσει συμμετοχή και ήδη συμμετέχει στην Α1 Αιτωλοακαρνανίας. Η νομική υπηρεσία της ΕΠΟ θα αποφανθεί για την υπόθεση, ωστόσο δεν υπάρχει πιθανότητα να επιτραπεί κάτι τέτοιο.
Τέλος, απορρίφθηκε αίτημα της Κορίνθου να «μετακομίσει» στον 6ο όμιλο και παρέμεινε στον 7ο όμιλο.
Ακριβός ο… υποβιβασμός στη Δ’ Εθνική
Ο υποβιβασμός αρκετών ομάδων στην Δ’ Εθνική επειδή δεν πήραν πιστοποιητικό συμμετοχής από την ΕΕΑ δεν συνεπάγεται και οικονομική ανάσα, καθώς έντεκα ομάδες πρέπει να πληρώσουν… ακριβά τη συμμετοχής τους στην τέταρτη τη τάξει κατηγορία, με ένα τεράστιο ποσό που αγγίζει συνολικά το 1.802.000 ευρώ!
Μέχρι τώρα έχουν δηλώσει συμμετοχή στη Δ’ Εθνική οι όλες οι ομάδες που υποβιβάστηκαν πλην των Ηρακλή, Καβάλας και Ολυμπιακού Βόλου που έχουν εξασφαλίσει παράταση ως τις 15/10 κατόπιν αιτήματος του πρώτου, όπως και ο Εορδαϊκός, ο οποίος έχει διαλυθεί και φέτος δεν θα συμμετέχει σε κανένα πρωτάθλημα.
Η Επιτροπή της Δ’ Εθνικής έκανε δεκτές τις δηλώσεις συμμετοχής των σωματείων, ωστόσο οι ομάδες καλούνται να αποπληρώσουν τα χρέη τους προς την ΕΠΟ, ποσά διόλου ευκαταφρόνητα. Βάσει του ισχύοντος κανονισμού, η καταβολή των χρεών πρέπει να γίνει άμεσα. Ωστόσο, επειδή είναι μεγάλα τα ποσά, η Επιτροπή θα πάει το ζήτημα στο ΔΣ της ΕΠΟ, προκειμένου να αποφασιστεί κάποιος διακανονισμός. Η Ομοσπονδία αναμένεται να συνεδριάσει το αργότερο στις αρχές της επόμενης εβδομάδας, όπου θα πάρει σχετική απόφαση.
Αναλυτικά τα πρόστιμα:
1. Ηλιούπολη: 376.000 ευρώ
2. Ηρακλής: 312.000 ευρώ
3. Ιωνικός*: 264.000 ευρώ
4. Αναγέννηση Καρδίτσας: 187.000 ευρώ
5. Ολυμπιακός Βόλου**: 180.000 ευρώ
6. Εθνικός: 127.000 ευρώ
7. Αίας Σαλαμίνας: 97.000 ευρώ
8. Τρίκαλα: 91.000 ευρώ
9. Καβάλα: 90.000 ευρώ
10. Ασπρόπυργος: 61.000 ευρώ
11. Ρόδος: 17.000 ευρώ
*Ο Ιωνικός έχει κάνει έφεση να μειωθεί το πρόστιμο ύψους 289.000 ευρώ που του έχει επιδικαστεί
**Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει κάνει έφεση για τις 90.000 ευρώ
Με πληροφορίες από το sportorama
Ρεπορτάζ: Θεόδωρος Συμεωνίδης
Διαβάστε τη συνέχεια »

Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2011

διαιτητές Σαββατοκύριακου 30-31 /10 / 2011


ΣΑΒΒΑΤΟ 29-10-2011                                                                     
ΓΑΡΕΦΙΟΥ 15.00.ΓΑΡΕΦΙ – ΑΨΑΛΟΣ.ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ-ΣΚΟΥΛΗΣ -ΑΠΟΣΤΟΛΟΥΔΑΣ

ΚΑΛΥΒΙΩΝ 15.00.ΚΑΛΥΒΙΑ – ΑΞΟΣ. ΘΕΟΛΟΓΟΥ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ-ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ

ΠΕΛΛΑΣ 15.00.ΠΕΛΛΑ - Π.ΗΛΙΑΣ. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ-ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ

ΔΥΤΙΚΟΥ 15.00.ΔΥΤΙΚΟ – ΓΑΛΑΤΑΔΕΣ.ΒΑΜΒΑΚΑΣ Φ- ΤΟΠΟΥΣΔΩΝΗΣ-ΜΗΤΡΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ  30-10-2011
ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ. 15.00. ΦΙΛΩΤΕΙΑ – ΡΙΖΑΡΙ. ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ-ΜΙΧΑΛΟΓΛΟΥ-ΚΑΡΑΦΩΤΑΚΗΣ

ΕΔΕΣΣΑΣ 15.00.ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΣ. ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ-ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ

ΣΤΑΔΙΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 15.00.ΑΛΜΩΠΟΣ - Ν.ΜΥΛΟΤΟΠΟΣ .ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ-ΣΙΠΚΑΣ Ι-ΣΙΠΚΑΣ Σ

ΜΑΝΔΑΛΟΥ.15.00 ΜΑΝΔΑΛΟ – ΚΑΛΗ. ΤΟΜΙΔΗΣ-ΒΑΜΒΑΚΑΣ Φ-ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ
ΡΕΠΟ: ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ
Διαβάστε τη συνέχεια »

Γκίνης &Παπαγεωργίου σκόραραν με τη μικτή νέων






Με νικές ξεκίνησαν οι μικτές της ΕΠΣ Πέλλας





ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ - ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ 1-3

ΠΕΛΛΑ: Παπουρτζής, Κόντος, Δεμίρης, Πρέμτσης, Ζαλούμης, Παπαγεωργίου (80’ Μισαηλίδης), Σαββίδης, Γεωργιάδης (80’ Μποζίνης Ν.), Τσίκος (73’ Φωτιάς), Τζιζαερλής, Γκίνης

Σκορερ: Παπαγεωργίου (5’ πεν), Γκίνης (15’), Τζιζαερλής (43’) - μείωσε η ΕΠΣ Χαλκιδικής στο 71’


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ - ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ 0-8

ΠΕΛΛΑ: Παυρινιάδης, Παναγιώτου, Αγγελάκης, Παπαγεωργίου, Αβραμίδης, Χόντζιας, Μπίνας (55’ Γρηγοριάδης), Ελευθεριάδης (55’ Ορτζάνης), Αργυρόπουλος (64’ Γρόπαλης), Χατζάρας, Μάντζιος

Σκορερ: Αργυρόπουλος (22’,59’) , Χατζάρας (35’, 83’), Ελευθεριάδης (50’, 55’), Μάντζιος (75’, 90’)
Διαβάστε τη συνέχεια »

Τετάρτη, 26 Οκτωβρίου 2011

μπαίνει στη ζωή μας η χειμερινή ώρα


Τα ξημερώματα της Κυριακής, 30 Οκτωβρίου, όλοι οι πολίτες των κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης, θα πρέπει να γυρίσουν τους δείκτες των ρολογιών τους μια ώρα πίσω.
Στις 04:00 τα ξημερώματα,(Σαββάτο προς Κυριακή) λοιπόν, τα ρολόγια πρέπει να δείξουν 03:00 προς... τέρψη όσων αναζητούν λίγο ύπνο παραπάνω. 
Και οι ποδοσφαιρικοί αγώνες θα ξεκινούν πλέον στις 3μ.μ.
Διαβάστε τη συνέχεια »

ΑΡΗΣ ΠΡ.ΗΛΙΑ- ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 2-3 όπως το είδε ο αθλητικογράφος Νίκος Φίστας

για να το διαβάσετε  κάντε κλικ στο σύνδεσμο που ακολουθεί: 

http://matiespellas.gr/singleArticle.jsp?sub=2&cat=16&show=2210
Διαβάστε τη συνέχεια »

Τρίτη, 25 Οκτωβρίου 2011

πρόγραμμα αγώνων και βαθμολογίες παιδικών πρωταθλημάτων






ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Σαββάτου 29.10.2011

ΠΑΙΔΩΝ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ 2η αγωνιστική

ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ 11.00 ΑΕΠ ΘΗΡΙΟΠΕΤΡΑΣ - ΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΡΙΖΑΡΙΟΥ 11.00 ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ 11.00 ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ - ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ
Π. ΗΛΙΑ 11.00 ΑΡΗΣ Π ΗΛΙΑ - ΔΟΞΑ ΜΑΝΔΑΛΟΥ

ΠΑΙΔΩΝ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ 2η αγωνιστική

ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑΣ 11.00 ΑΕΚ ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ
ΠΕΝΤΑΠΛΑΤΑΝΟΥ 11.00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ1970 Κ ΒΡΥΣΗΣ
ΑΚΡΟΛΙΜΝΗΣ 11.00 ΠΑΕ ΑΚΡΟΛΙΜΝΗΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ Κ.ΒΡΥΣΗΣ
ΑΜΠΕΛΕΙΩΝ 11.00 ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΕΙΩΝ - ΠΑΟΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

ΤΖΟΥΝΙΟΡ -2η αγωνιστική

ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ Α 11.00 ΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 1 - ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ Α 10.00 ΑΕΚ ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ Β 10.00 ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΕΙΩΝ - Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ Α 12.00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 2
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ Β 12.00 ΠΑΟΚ ΑΡΑΒΗΣΣΟΥ - ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ Β 11.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ Α. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΞΟΥ

ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ-ΜΠΑΜΠΙΝΙ 2η αγωνιστική

ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ 10.00 ΝΙΚΗ ΑΞΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ 11.00 ΠΑΟΚ ΑΡΑΒΗΣΣΟΥ - ΑΕΚ ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑΣ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ 12.00 ΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΗ Α. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 1
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ 13.00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ 2η αγωνιστική

ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ 11.00 ΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ 12.00 ΠΑΟΚ ΑΡΑΒΗΣΣΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ 13.00 Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν ΠΕΛΛΑΣ - ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ 10.00 ΗΡΑΚΛΗΣ Α ΛΟΥΚΑ - Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΛΑΣ


Βαθμολογίες παιδικού πρωταθλήματος

ΠΑΙΔΩΝ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ                       3          4-0
ΑΕΠ ΘΗΡΙΟΠΕΤΡΑΣ                 3          4-0
ΔΟΞΑ ΜΑΝΔΑΛΟΥ                  3          6-3
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΒΡΥΤΤΩΝ     3        2-0
ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ                   0          0-0
ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ            0          3-6
ΑΡΗΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ                0          0-4
ΑΡΗΣ Π ΗΛΙΑ                            0           0-4


ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ  

ΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ                          3  7-2
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΔΕΣΣΑΣ                   3   9-1
Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν ΠΕΛΛΑΣ    3   5-3
ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ                       3   3-2
ΠΑΟΚ ΑΡΑΒΗΣΣΟΥ                    0   0-0
Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΛΑΣ        0   2-3
ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ                               0   3-5
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ             0   2-7
ΗΡΑΚΛΗΣ Α ΛΟΥΚΑ                  0  1-9


Διαβάστε τη συνέχεια »

Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου 2011

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ


                  






     ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ 

ΤΟ Δ.Σ ΤΟΥ Α.Σ.ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΟΥΣ ΗΡΩΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ, ΠΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΑΡΗ. 
                                                         ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.
                                                                                 Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ


                                                                           ΒΕΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
                                     
Διαβάστε τη συνέχεια »

Το μενού της επόμενης αγωνιστικής κίνησης


Σπουδαία παιχνίδια σε Αριδαία και Πέλλα περιλαμβάνει τo μενού της επόμενης 11ης αγωνιστικής.
Ο πρωτοπόρος Αλμωπός, υποδέχεται το Σάββατο, τον Μ.Αλέξανδρο  Ν. Μυλοτόπου που ακολουθεί στη βαθμολογία σε απόσταση αναπνοής.
Αμφότεροι θα επιζητήσουν την νίκη. O μεν Αλμωπός για να κρατήσει την απόσταση από τους «διώκτες» του, ο δε Μ.Αλέξανδρος για να «πιάσει» κορυφή, σκεπτόμενος και το ρεπό του της 12ης αγωνιστικής.
Στο άλλο ντέρμπυ της αγωνιστικής, η Πέλλα την Κυριακή υποδέχεται το «πληγωμένο» Αρη Πρ. Ηλία που προέρχεται από 2 άτυχα συνεχόμενα αποτελέσματα (Φιλώτεια 1-1, Εδεσσαϊκό 2-3), και θα κυνηγήσει το θετικό αποτέλεσµα για να κρατηθεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.  
Ο Εδεσσαϊκός θα υποδεχτεί τον Εξαπλάτανο την Κυριακή και θα προσπαθήσει να συνεχίσει το σερί των θετικών αποτελεσμάτων.  

Αξιοσημείωτο είναι ότι οι αγώνες από αυτή την αγωνιστική ξεκινούν στις 3 μ.μ.


Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής του πρώτου γύρου που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο & Κυριακή 29 και 30 Οκτωβρίου στις 3:00 µ.µ.,και περιλαμβάνει τους παρακάτω αγώνες:

Σάββατο 29.10.2011

ΓΑΡΕΦΙΟΥ 15.00 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΑΡΕΦΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ
ΚΑΛΥΒΙΩΝ 15.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΞΟΥ

ΠΕΛΛΑΣ 15.00 Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΛΑΣ - ΑΡΗΣ Π ΗΛΙΑ

ΔΥΤΙΚΟΥ 15.00 ΠΑΟΚ ΔΥΤΙΚΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ


Κυριακή  30.10.2011

ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ 15.00 Α.Σ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ

ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ 15.00 ΠΑΟ ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ

ΑΡΙΔΑΙΑΣ 15.00 ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ - Μ. ΑΛΕ/ΔΡΟΣ Ν.ΜΥΛΟΤΟΠΟΥ

ΜΑΝΔΑΛΟΥ 15.00 ΔΟΞΑ ΜΑΝΔΑΛΟΥ - ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ

ΡΕΠΟ : ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ


Διαβάστε τη συνέχεια »

αποτελέσματα και βαθμολογία 10ης αγωνιστικής


Αποτελέσματα των αγώνων της Α1 που διεξήχθησαν αυτό το Σαββατοκύριακο στο Ν. Πέλλας

Α1 (10η αγωνιστική)


Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. ΜΥΛΟΤΟΠΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 1-0


Π. ΗΛΙΑΣ - ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 2-3


ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ - ΑΛΜΩΠΟΣ 0-3


ΔΟΞΑ ΜΑΝΔΑΛΟΥ - ΠΑΟΚ ΔΥΤΙΚΟΥ 1-2


ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΑΡΕΦΙΟΥ 0-2 


ΝΙΚΗ ΑΞΟΥ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ 2-2


ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΛΑΣ 1-3


ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ - ΠΑΟ ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ 2-1


ρεπο: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ ΩΣ ΕΞΗΣ:



ομάδες
βαθμοί
ρεπο
γκολ
N/I/H
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ
25

26-10
8-1-1
ΔΟΞΑ ΜΑΝΔΑΛΟΥ
22
ν
31-17 
7-1-1 
ΜΕΓΑΣ ΑΛ/ΝΔΡΟΣΝ ΜΥΛΟΤΟΠΟΥ
22

33-9
7-1-2
Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
20
ν
20-8 
6-2-1 
Α.Σ ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
20
ν
14-7 
6-2-1 
ΑΡΗΣ Π ΗΛΙΑ
19
ν
23-8
6-1-2
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΒΙΩΝ
17

18-7 
5-2-3 
ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ
13
ν
13-15
3-4-2
ΝΙΚΗ ΑΞΟΥ
11

13-26 
3-2-5 
ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ
11

17-21
2-5-3
ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ
10
ν
17-20 
3-1-5 
ΠΑΟΚ ΔΥΤΙΚΟΥ
10
ν
11-20 
3-1-5 
ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ
8

8-18 
2-2-6 
ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ
7
ν
12-20 
2-1-7 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΑΡΕΦΙΟΥ
6

13-23 
2-0-8 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ
3
ν
4-25 
1-0-8 
ΠΑΟ ΦΙΛΩΤΕΙΑΣ
2
ν
10-29 
0-2-7 
Διαβάστε τη συνέχεια »